طراحی پابلیک اسپیس ساعت زمان در جشنواره فصلی دیریه 2019 / دازیچ فرناندز

هنرمند اهل شیلی دازیچ فرناندز، به دعوت دیزاین لب اسکپرینس مستقر در دبی، آژانس طراحان و متصدیان اجرای دوم جشنواره فصلی دیریه، در ریاض، پایتخت پادشاهی عربستان سعودی کار طراحی را شروع کرد. پروژه رنگارنگ اثر هنری بی­سابقه و جدیدی، با 38000 متر مربع کف سازی رنگی، در خشک­ ترین کویر جهان واقع شده است. دازیچ به عنوان مدیری خلاق، با تیم 14 نفره، یک مهندس، دو معمار و 11 هنرمند، این پروژه را در 40 روز انجام داد.

دسته بندی: فضای عمومی، معماری منظر

محل: ریاض، عربستان سعودی

معمار: دازیچ فرناندز

مساحت: 409028 فوت مربع

سال اتمام پروژه: 2019

سازندگان: جاتون، اتودسک، شرکت سیستم ادوبی ادوبی

 

دازیچ ، از چند موضوع مختلف برای طراحی ایده گرفت، ” به دنبال احترام به سنت الگوهای هندسی معمولی منطقه هستم و این سنت­ها را به زمان حال می­ آورم و با سبک کارهای شخص خودم تلفیق می­کنم. رنگ­ها از پالت سبک شخصی معمار با ته رنگ پاستلی منطقه اضافه شده­اند، در واقع ته رنگ خاص منطقه کمی اشباع رنگ­هایی که مرتبا استفاده می­کنم را از بین می­برد. فقط کمی. برای طراحی و نقاشی­ های پروژه، بر تغییر و انتقال از یک الگوی به الگوی دیگر توجه شد زیرا می­خواستم ثبت تصویری در کار تلفیق گذشته و حال داشته باشم و همچنین گذر فرهنگی و اجتماعی که عربستان سعودی در آن است را در حال حاضر رها کنم. ”

       

معابر پروژه غالبا خطوط مستیم یا کمانی از دایره است که در مکان­های مکث و توقف به الگوی دایره رسیده است. در هر دایره ای کاربری خاصی اتفاق می­ افتد و فضای جمعی خلق می­کند. سایه بان­ها از رنگ سفید که رنگی خنثی است استفاده شده که به دلیل جذب حرارتی پایین جز رنگ­های محبوب منطقه گرمسیری است. ساختمان ­های پروژه همگی به رنگ خاکی هستند و از فرهنگ بومی سنتی گرفته شدند.

تصویر 6

 

تحریریه معماری و دکوراسیون داخلی پویانو | غفاری

archdaily

مشاوره معماری و دکوراسیون داخلی

لطفا با کارشناسان ما جهت مشاوره و پاسخگویی به سوالات، تماس بگیرید.
021-44727200
021-44761653

Premium WordPress Themes Download
Premium WordPress Themes Download
Download Nulled WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
free online course
download huawei firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
udemy course download free
دیدگاه شما

برای ارسال دیدگاه لطفا ابتدا وارد سایت شوید .

وارد شوید

برگشت به بالا
معماری | دکوراسیون داخلی
x کارایی بهتر در اپلیکیشن دانلود برنامه