نورپردازی زمینی : راهکارهایی برای ایجاد یک استایل خیره‌کننده در معماری داخلی

نورپردازی زمینی : راهکارهایی برای ایجاد یک استایل خیره‌کننده در معماری داخلی ؛ چراغ‌های زمینی توکار یا هر چیز دیگری که آنها را می‌نامید اغلب جذابیت فضا را چندین برابر می‌کنند. این چراغ‌های زمینی داخلی، می‌توانند جزئیات معماری را برجسته‌تر کنند،  مسیر حرکت را روشن کنند و با درخشندگی شگرف خود نقطه کانونی هوشمندی را در فضا ایجاد کنند، حتی یک اتاق قدیمی را به یک فضای جذاب و خیره کننده تبدیل می‌کنند. آنها اغلب برای روشنایی منظره بیرون استفاده می‌شده اند اما ظاهرا  همانقدر که برای نمای بیرون تاثیرگزار هستند در نمای داخلی هم تاثیرگزارند. در زیر لیستی از نورپردازی‌های خارق‌العاده زمینی را می‌بینید که چگونه می‌توانند کلاس و خلاقیت فضا را بالا ببرد.

فضای باز رویایی و خیره‌کننده

نورپردازی زمینی بیشتر برای روشن کردن مسیر و نشان دادن راه و جزئیات معماری در فضاهای باز استفاده می‌شده است. اما این بالکن از نورپردازی زمینی برای به روز جلوه دادن فضا استفاده کرده است این نورپردازی حتی با وجود نور شهر در پس زمینه‌اش باز هم به خوبی توانسته فضای بالکن را برجسته جلوه دهد.

نورپردازی زمینی

نورپردازی زمینی

LED های داخل زمینی نور بالا روز به روز محبوب‌تر می‌شوند و این بیشتر به دلیل نقش تئاتر گونه شان بین روشنایی و سایه‌ای که ایجاد می‌کنند است. عکس زیر خانه‌ای در لاس وگاس است که مثال بسیار خوبی از این هنر است که چطور نورپردازی زمینی توانسته یک خانه زیبا را  به یک شاهکار معماری معاصر پس از غروب آفتاب تبدیل کند. نه تنها فضای خشک را روشن می کند بلکه طرح‌ها و سایه‌هایی را ایجاد می‌کند که مکمل استیل و شیشه به کار برده شده در ساخت آن است.

نورپردازی زمینی

عکس زیر راهرویی را نشان می‌دهد که توسط نورپردازی زمینی روشن شده است جذابیت و ویژگی خاص این عکس در این است که توانسته بین فضای بیرون و داخل تعاملی را برقرار کند و چراغ‌های زمینی توکار به دکور کلی اضافه شده‌اند تا زیبایی بافت سنگ دیوارها و فضای معاصر را به خوبی نشان دهند.

نورپردازی زمینی

نورپردازی زمینی

استفاده از چراغ‌های زمینی توکار در حیاط اغلب یک گزینه ایده آل برای افرادی است که به دنبال یک فضای آرامش بخش، باسلیقه و رویایی هستند. محوطه حیاط مرکزی توانسته به همه این اهداف دست یابد اما چراغانی زمینی آن در نوع خود نیز یک ویژگی جذاب آن است. روشن کردن دیوار خاکستری ظرافت خاصی به فضا داده و به کادر بندی آن کمک کرده است حتی با اینکه نورها هیچ یک از اجزای طبیعی مثل گل ها و گیاهان را روشن نکرده‌اند.

نورپردازی زمینی

نورپردازی زمینی

یک حمام رویایی

تا به حال به استفاده از نورپردازی زمینی در حمام خود فکر کرده‌اید؟ گرچه ممکن است دور از ذهن به نظر آید اما سورپرایز کننده نخواهد بود که این یکی از اجزای دکوراسیون حمام‌ ها در سال‌های پیش رو شود. سلیقه صاحباخانه را نیز به این نورپردازی در اطراف وان و در طول مسیر منتهی به آن اضافه کنید و آن را به فضایی لوکس تبدیل کنید.

نورپردازی زمینی

نورپردازی زمینی

نورپردازی زمینی

نورپردازی زمینی

زیبایی عملکردی

نورپردازی زمینی ممکن است به خودی خود بزرگترین تاثیر را در فضای داخل نداشته باشد مگر آنکه شما نور را در فضاهای تاریک‌تر مانند تئاتر خانگی استفاده کنید. یک ترکیب خوب از نورپردازی توکار سقفی و زمینی گزینه بسیار منطقی برای اتاق ناهار خوری، نشمین یا برای راهروهای بلند است. اشتباه معمولی که خیلی از ماها ممکن است دچار شویم استفاده بیش از حد از نورپردازی زمینی است که خود از جذابیت فضای اتاق نشمین یا سالن کم می کند و آن را بیشتر به فضای سالن مد و طراحی تبدیل می‌کند پس با استفاده منطقی و بجا از این لامپ‌ها از چنین اشتباهی بپرهیزید.

نورپردازی زمینی

نورپردازی زمینی

نورپردازی زمینی

نورپردازی زمینی

نورهای زمینی LED عموما محبوب‌ترین مدل بین چراغ‌های روشنایی هستند و بهترین تاثیر بینایی را منتقل می‌کنند به علاوه در مصرف برق هم بسیار صرفه‌جویی می‌شود. این چراغ‌ها در طرح‌ها رنگ‌ها و با انواع لنزها موجود هستند.

نورپردازی زمینی

نورپردازی زمینی

منبع: decoist

گردآوری و ترجمه تحریریه پویانو | نزاکتی

این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

پاسخ بدهید

پویانو | معماری | دکوراسیون داخلی
preloader