7 ایده برای طراحی ورودی ای تاثیر گذار و صاحب سبک

7 ایده برای طراحی ورودی ای تاثیر گذار و صاحب سبک

همیشه برداشت اول بسیار مهم است و زمانی که وارد یک خانه می شوید، راهروی ورودی اولین مکانی است که مشاهده می کنید و به همین دلیل این مکان در بازتاب فضای کلی خانه از جایگاه ویژه ای برخوردار است. اهمیت این موضع باعث شده است که ما در این مطلب توجه شما را به طراحی ورودی خانه جلب کنیم. با 7 ایده ساده و زیبا می توانید به ورودی ای تاثیر گذار و صاحب سبک در خانه خود دست پیدا کنید. برای آشنایی با این ایده ها با پویانو همراه باشید:

زمانی که وارد خانه می شویم، اولین جایی که از ما استقبال می کند، ورودی خانه بوده و با گرفتن کفش، پالتو و کلید ها، ما را به داخل خانه دعوت می کند! البته زمانی که از خانه خارج می شویم نیز، این مکان ما را بدرقه خواهد کرد. این ویژگی استقبال و بدرقه کردن، راهروی ورودی را به مکانی مهم در طراحی داخلی تبدیل می کند.

البته طراحی ورودی خانه به شکلی قابل توجه، همیشه کار ساده ای به شمار نمی رود، زیرا این مکان معمولا باریک و کوچک بوده و به همین دلیل ایجاد فضایی مناسب در آن به کاری دشوار تبدیل می شود. برای این که راهروی ورودی به مکانی هم کاربردی، هم منظم و هم زیبا تبدیل شود، به ایده هایی خلاقانه و جدید نیاز خواهید داشت. با این ایده ها می توانید به ورودی ای منحصر به فرد دست پیدا کنید.

  1. مبلمانی با طراحی مخصوص

ایجاد فضای ذخیره سازی در فضای ورودی خانه، ایده بسیار کاربردی است که همیشه مفید واقع خواهد شد. به همین دلیل زمانی که می خواهیم برای ورودی مبلمان کاربردی انتخاب کنیم، اول از همه به سراغ جالباسی های آماده می رویم. اما اگر جالباسی ها و کمد های معمولی از نظر شما تکراری و خسته کننده هستند، می توانید به سراغ کمد ها و مبلمانی با طراحی مخصوص رفته و بسته به ابعاد ورودی ای که در اختیار دارید، کمدی مخصوص و متفاوت را سفارش دهید. کمد های معمولی دارای ابعاد استانداردی هستند که در هر مکانی قابل استفاده باشند. اما با سفارش کمد و مبلمان مخصوص برای ورودی خانه، می توانید از فضای موجود به شکلی بهینه بهره مند شوید.

مبلمانی با طراحی مخصوص

  1. ورودی ای روشن و دلباز

برای رسیدن به ورودی ای استقبال کننده و پویا، وجود فضایی روشن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برای این که در ورودی ای باریک و بدون پنجره، فضایی روشن و دلباز ایجاد شود، قطعا باید سیستم روشنایی مناسب و کاربردی مورد استفاده قرار بگیرد. البته استفاده از آینه های بزرگ در کنار سیستم روشنایی، باعث می شود تا فضای موجود از آن چه که هست بسیار دلباز تر و بزرگ تر جلوه کند. ترکیب این دو روش با یکدیگر در ایجاد فضایی فرح بخش بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

ورودی ای روشن و دلباز

  1. ایجاد عمق بصری با استفاده از رنگ های تیره

از آن جایی که تصور می شود رنگ های تیره باعث ایجاد فضایی بسته تر و دلگیر در مکان های باریک و کوچک می شوند، در راهرو های ورودی معمولا رنگ های روشن و درخشان مورد استفاده قرار می گیرند. اما در حقیقت اگر رنگ های تیره به درستی و در طیف های مناسب به کار برده شده و کنتراستی درست با استفاده از رنگ های تیره ایجاد شود، باعث می شوند تا فضا های کوچک، عمق بیشتری یافته و ظاهری جذاب و منحصر به فرد بیابند. در این نقطه موضوع مهم این است که زمانی که می خواهید از رنگ های تیره برای ورودی خانه استفاده کنید، فقط یک طیف آن را مورد استفاده قرار ندهید و به جای آن، تنالیته های روشن و تیره را در کنار یکدیگر به کار برده و با ایجاد کنتراست به فضا عمق بیشتری ببخشید.

ایجاد عمق بصری با استفاده از رنگ های تیره

  1. دیوارپوش های رنگی و زیبا

اگر می خواهید ورودی خانه با فضایی پر از انرژی مثبت و جذاب از شما و مهمان ها استقبال کند، یکی از دیوار های ورودی را با دیوار پوش و یا کاغذ دیواری ای رنگی و زیبا بپوشانید. نکته مهمی که در این شرایط باید مورد توجه قرار بگیرد است که دیواری که در مقابل این دیوار رنگی قرار دارد، حتما باید با رنگ های خنثی و ساده پوشانده شود. زیرا استفاده از طرح ها و رنگ ها در هر دو طرف ورودی باعث می شود تا فضا بسیار کوچک تر و باریک تر از آن چه که هست احساس شود.

دیوارپوش های رنگی و زیبا

  1. پارتیشن های زیبا برای ورودی هایی که رو به نشیمن باز می شوند

اگر ورودی خانه شما، دارای راهرو نبوده و مستقیما رو به نشیمن و پذیرایی باز می شود، می توانید از پارتیشن های زیبا و دکوراتیو برای جدا کردن این دو مکان از یکدیگر استفاده کنید. این پارتیشن ها هم در اتاق نشیمن و هم در ورودی خانه، زیبایی بصیری منحصر به فردی را ایجاد خواهند کرد. به خصوص پارتیشن هایی که تماما بسته نبوده و نور و هوا از آن ها رد شده و در عین حال فضا ها را از یکدیگر جدا می کنند، برای خانه هایی با طراحی مدرن انتخابی ایده آل به شمار می روند.

پارتیشن های زیبا برای ورودی هایی که رو به نشیمن باز می شوند

  1. در هایی با طراحی منحصر به فرد

تاثیر ظاهر در ورودی بر روی طراحی این مکان به قدری زیاد و قابل توجه است که نمی توان به راحتی از آن عبور کرد. ظاهر در، هم از بیرون و هم از داخل خانه بسیار تاثیر گذار بوده و می تواند فضای ورودی خانه را به طور کامل تغییر دهد. به همین دلیل انتخاب دری با ظاهر خاص و منحصر به فرد می تواند به تنهایی فضایی قابل توجه و تاثیر گذار را در ورودی خانه به نمایش بگذارد.

در هایی با طراحی منحصر به فرد

  1. ایجاد فضایی هنری در ورودی خانه

صد ها سال است که انسان ها به این موضوع واقف هستند که آثار هنری در هر مکانی که به کار برده شوند، فضای آن را زیبا تر و تاثیر گذار تر می کنند. استفاده از یک اثر هنری  حتی در فضای ورودی خانه نیز ظاهری تاثیر گذار و قابل توجه به آن خواهد بخشید و بر روی هر فردی که وارد خانه شود تاثیر مثبت ایجاد خواهد کرد.

اگر ورودی خانه شما دارای فضای کافی است، می توانید از یک مجسمه زیبا و هنری برای دکوراسیون آن استفاده کنید. اما اگر صحبت از ورودی ای باریک و کوچک است، استفاده از تابلو های دیواری هنری زیبا و منحصر به فرد، انتخاب مناسب تری خواهد بود.

ایجاد فضایی هنری در ورودی خانه

اگر تا به امروز تصور می کردید که راهروی ورودی خانه نیاز به توجه خاصی ندارد، بدون شک اکنون می دانید که این تصور اشتباه بوده و برای این که به محیطی زیبا و مناسب برای زندگی دست پیدا کنید، لازم است که تمام نقاط خانه را مورد توجه قرار دهید. راهروی ورودی خانه نیز به دلیل این که اولین برداشت از محیط زندگی شما را در ذهن مهمان ها ایجاد می کند، باید به شکلی ویژه و خاص مورد توجه قرار گرفته و طراحی ای زیبا را در آن به نمایش گذاشت.

ایده های مطرح شده در این مطلب می توانند بسیار الهام بخش باشند، اما بدون شک روش های دیگری نیز برای طراحی ورودی خانه وجود دارد. برای آشنایی با روش های بیشتر، مطالب گذشته پویانو در این زمینه را مطالعه کنید.

 

 

 

معماری و دکوراسیون داخلی پویانو

 

 

مشاوره معماری و دکوراسیون داخلی

لطفا با کارشناسان ما جهت مشاوره و پاسخگویی به سوالات، تماس بگیرید.
021-44727200
021-44761653

Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Premium WordPress Themes Download
online free course
download karbonn firmware
Download WordPress Themes Free
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
دیدگاه شما

برای ارسال دیدگاه لطفا ابتدا وارد سایت شوید .

وارد شوید

برگشت به بالا
معماری | دکوراسیون داخلی