12 ایده تزئینی زیبا برای تاج تخت خواب و محیط اطراف آن!

12 ایده تزئینی زیبا برای تاج تخت خواب و محیط اطراف آن!

تاج تخت خواب ممکن است در نگاه اول یک وسیله غیر کاربردی و یا تنها به عنوان مبلمانی دکوراتیو به نظر برسد. این دیدگاه بسیار مرسوم است، اما در واقع به همان اندازه نیز اشتباه است! تاج تخت خواب در واقع عنصری است که بدنه تخت خواب را به یکدیگر متصل کرده و در معنای دیگر، باعث ثبات تخت می شود. البته این موضوع تاثیر دکوراتیو و اهمیت آن در طراحی داخلی اتاق خواب را کاهش نمی دهد. زمانی که وارد یک اتاق خواب می شوید، اولین چیزی که به چشم می خورد، دیواری است که تاج تخت خواب در مقابل آن قرار دارد. در واقع می توان گفت که آن چه که شخصیت یک اتاق خواب را مشخص کرده و به آن هویت می بخشد، تاج تخت خواب و محیط اطراف آن است. ما در این مطلب 12 ایده برای تاج تخت خواب و محیط اطراف آن را با شما در میان خواهیم گذاشت. پس اگر تصور می کنید که زمان ایجاد تغییر در اتاق خواب فرا رسیده است، با پویانو همراه باشید:

نقوش نورانی، نقطه کانونی زیبا در اتاق خواب

 1. نقوش نورانی، نقطه کانونی زیبا در اتاق خواب

استفاده از نقوش زیبا و منحصر به فرد، مانند استیکر های برجسته و یا تابلو های برجسته همراه با نور، می تواند جلوه ای بسیار متفاوت به دیوار پشت تخت خواب ببخشد. حتی چراغ های نئونی به تنهایی نیز می توانند ظاهر اتاق را به طور کامل تغییر دهند. این عناصر تزئینی می توانند به نقطه ای قابل توجه و کانونی در اتاق خواب تبدیل شوند.

نقوش نورانی، نقطه کانونی زیبا در اتاق خواب

 1. طراحی متقارن و روشن

ایجاد یک تقارن در طراحی تاج تخت خواب و اطراف آن باعث ایجاد یک زیبایی بصری در اتاق خواب خواهد شد. برای این منظور می توان تاج تخت را در وسط دیوار قرار داده و در دو طرف آن چراغ های دیواری، آباژور و یا چراغ های دیواری را به صورت متقارن قرار داد. نصب یک تابلو و یا عنصری تزئینی در وسط دیوار می تواند این حس قرینگی را افزایش دهد.

طراحی متقارن و روشن

 1. ایجاد فضای ذخیره سازی به عنوان تاج تخت خواب

این یک واقعیت است که همیشه در خانه های کوچک، مشکلاتی در زمینه ذخیره سازی اشیاء وجود دارد. در چنین شرایطی طراحان داخلی با ایده هایی خلاقانه و زیبا، تلاش می کنند تا فضایی کاربردی را برای افراد ایجاد کنند. یکی از این راه حل های خلاقانه، ترکیب تاج تخت با کمد و فضای ذخیره سازی است که صرفه جویی قابل توجهی را فضای موجود انجام می دهد.

ایجاد فضای ذخیره سازی به عنوان تاج تخت خواب

 1. ایجاد ظاهری قابل توجه با تابلو های بزرگ

برای این که اتاق خوابی با ظاهر زیبا داشته باشید، نیازی نیست که حتما بر روی دیوار پشت تخت خواب، از مبلمان خاص و کاربردی استفاده کنید. به کار بردن تابلو هایی بزرگ و قابل توجه نیز می توانند فضایی هنری و صاحب سبک به اتاق خواب شما ببخشند.

ایجاد ظاهری قابل توجه با تابلو های بزرگ

 1. طراحی های آینه ای!

آینه ها از جمله عناصر دکوراتیو کاربردی و کمکی ای هستند که در هر مکانی که به کار برده شوند، به آن ظاهری دلباز تر و بزرگتر می بخشند. می توانید از جادوی آینه ها در پشت تخت خواب و به عنوان تاج تخت نیز بهره مند شوید. این گونه اتاق خواب شما عمق و وسعت بیشتری خواهد یافت.

طراحی های آینه ای!

 1. ایجاد عمق بیشتر با استفاده از رنگ های تیره

رنگ های تیره به دلیل وجود این باور که باعث کوچک تر دیده شدن مکان می شوند، از جمله رنگ هایی هستند که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند. اما این موضوع در مورد تمام مکان ها و تمام سبک های طراحی داخلی صدق نمی کند. رنگ های تیره تنها زمانی که به شکلی نادرست مورد استفاده قرار بگیرند باعث می شوند تا مکان از آن چه که هست کوچک تر احساس شود. اگر یک رنگ تیره را با استفاده از ترکیب رنگی های مناسب و ایجاد کنتراستی درست برای یکی از دیوار های اتاق خواب انتخاب کنید، مشاهده خواهید کرد که اتاق خواب فضایی عمیق تر و بسیار قابل توجه تر پیدا خواهد کرد.

ایجاد عمق بیشتر با استفاده از رنگ های تیره

 1. سیستم روشنایی خلاقانه در اطراف تخت خواب

آباژور های کلاسیک و سبک قدیمی را فراموش کنید… امروزه برای تقویت طراحی تاج تخت خواب و دکوراسیون اطراف آن، از عناصر روشنایی بخش نسل جدید و منحصر به فرد استفاده می شود. چراغ ها و لامپ های سقفی که درست مانند لوستر ها از سقف آویزان شده و ارتفاع آن ها تا کنار تخت خواب ادامه دارد، از جمله سیستم های نور پردازی نقطه ای نسل جدید به شمار می روند. این چراغ های غیر متعارف می توانند جلوه ای خاص به اتاق خواب ببخشند.

سیستم روشنایی خلاقانه در اطراف تخت خواب

 1. تزئینات دیواری کوچک و پر تعداد

در بالا به این موضوع اشاره شد که تابلو های بزرگ می توانند فضای اتاق خواب را به طور کامل تغییر داده و جلوه ای هنری و زیبا به آن ببخشند. اما اگر به دنبال تاثیری ملایم تر و رمانتیک تر هستید، می توانید همین روش را با تابلو هایی کوچک تر، اما در تعداد بیشتر نیز انجام دهید.

تزئینات دیواری کوچک و پر تعداد

 1. پارتیشن به عنوان تاج تخت خواب!

اگر اتاق خواب شما دارای فضایی بزرگ و وسیع است، می توانید بخشی از آن را به عنوان اتاق لباس مورد استفاده قرار دهید. برای این منظور بهترین روش استفاده از یک پارتیشن زیبا و خاص برای تقسیم کردن اتاق خواهد بود. در چنین شرایطی می توانید به جای این که تخت را به دیوار تکیه دهید، آن را در مقابل پارتیشن قرار داده و هم در فضای اتاق صرفه جویی کرده و هم جلوه ای خاص به آن ببخشید.

پارتیشن به عنوان تاج تخت خواب!

 1. تزئینات بی نظیر با استفاده از چوب

بدون شک، چوب از جایگاه ویژه ای در طراحی داخلی برخوردار بوده و نمی توان از آن به راحتی گذشت. به خصوص عناصر چوبی دکوراتیوی که به شکلی خاص و ویژه بر روی آن ها کار شده باشد. این عناصر می توانند به راحتی به نقطه کانونی هر مکانی که در آن قرار دارند تبدیل شوند. در اتاق خواب نیز می توان از این ویژگی تاثیر گذار و جذابیت طبیعی چوب بهره مند شد. دیوار پشت تخت خواب بهترین سطح برای استفاده از زیبایی چوب به شمار می رود.

تزئینات بی نظیر با استفاده از چوب

 1. تابلو های ال ای دی

بدون شک نمی خواهید که دیوار پشت تخت خواب خالی بماند، زیرا در طراحی داخلی این مکان می تواند به نقطه اصلی طراحی اتاق خواب تبدیل شود. تابلو هایی که در اطراف آن ها چراغ های ال ای دی وجود دارد، روشی ساده و تاثیر گذار برای ایجاد فضایی زیبا در اتاق خواب به شمار می روند.

تابلو های ال ای دی

 1. استفاده از پنجره ها به عنوان عنصری دکوراتیو

اگر چه در بیشتر موارد تخت خواب در مقابل دیواری قرار داده می شود که پنجره ای روی آن وجود نداشته باشد، اما در واقع با استفاده از پنجره ها و ترکیب آن ها با تخت خواب نیز می توان به طراحی زیبا و تاثیر گذار در اتاق خواب دست پیدا کرد. با قرار دادن تخت خواب در مقابل پنجره، هم از هوای تازه و هم از نور طبیعی می توان بیشترین بهره را برد.

استفاده از پنجره ها به عنوان عنصری دکوراتیو

با این ایده های ساده و کم هزینه می توانید تغییری قابل توجه را در طراحی اتاق خواب خود ایجاد کرده و فضا و ظاهری جدید به آن ببخشید. با بررسی دقیق این ایده ها مناسب ترین آن ها را برای خود انتخاب کرده و هم اکنون برای ایجاد تغییر در اتاق خواب خود دست به کار شوید…

هم اکنون برای ایجاد تغییر در اتاق خواب خود دست به کار شوید...

 

 

 

معماری و دکوراسیون داخلی پویانو

مشاوره معماری و دکوراسیون داخلی

لطفا با کارشناسان ما جهت مشاوره و پاسخگویی به سوالات، تماس بگیرید.
021-44727200
021-44761653

Download Nulled WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
free online course
download karbonn firmware
Download WordPress Themes Free
online free course
دیدگاه شما

برای ارسال دیدگاه لطفا ابتدا وارد سایت شوید .

وارد شوید

برگشت به بالا
معماری | دکوراسیون داخلی