چیدمان گل در منزل :  با این ایده ها طراوت را به فضا بیاورید

چیدمان گل در منزل : اگر می خواهید طراوت و زیبایی را به دکوراسیون منزل خود بیاورید، مسلما بهترین انتخاب تان گل ها خواهند بود. استفاده از گل و گیاه در چیدمان منزل از محبوبیت زیادی برخوردار است که می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. گل های زیبا به منزل شما رنگ و رو می دهند، با عطرشان فضا را خوشبو می کنند و به شما احساس آرامش می دهند. این دلایل برای داشتن یک مجموعه گلدان زیبا در فضای منزل کفایت می کنند؛ پس گل ها را دست کم نگیرید و به فکر ایده های جدید برای زیباتر کردن منزل خود باشید.

برای این که از گل ها و تاثیر خارق العاده شان در تلطیف فضای منزل نهایت استفاده را ببرید، باید بتوانید آن ها را به خوبی آرایش دهید. نحوه ی چیدمان گل می تواند تا حد زیادی بر دکوراسیون منزل شما اثر بگذارد.

اگر به دنبال ایجاد شادابی بیش تر در گل ها هستید، تا پایان این مطلب با پویانو همراه باشید.

از تراریوم استفاده کنید

یکی از تازه ترین روش ها برای چیدمان گل و گیاه، استفاده از تراریوم است. اگر تا کنون از تراریوم ها استفاده نکرده اید، حالا وقتش رسیده که این جذاب های دوست داشتنی را بشناسید. تراریوم به محفظه ی کوچکی از جنس شیشه گفته می شود که کار یک گلخانه را در مقیاس کوچک تر انجام می دهد. تراریوم ها قادرند رطوبت تبخیر شده از سطح خاک و گیاه را طی فرآیند میعان به آن ها برگردانده و به این روش، آبیاری گیاهان زیبای شما را بر عهده بگیرند. البته شما باید هر چند وقت یک بار روی سطح گیاهان را به کمک آب پاش مرطوب نمایید تا رطوبت این محفظه از بین نرود.

از تم روستیک بهره بگیرید

سبک روستیک در دکوراسیون امروزی محبوبیت بسیاری پیدا کرده است. وسایلی دکوری زیادی هستند که به سبک روستیک طراحی و ساخته می شوند و به زیباتر شدن دکوراسیون منازل کمک می کنند. شما می توانید از تم روستیک برای آرایش و چیدمان گل ها نیز استفاده کنید و به این شکل، فضای منزل خود را زیباتر کنید. این ایده خصوصا برای فضاهایی جواب می دهد که بقیه قسمت های دکور و مبلمان آن نیز سبک روستیک داشته باشند. شما می توانید از یک پاکت کاغذی برای مرتب کردن گل ها استفاده کنید. اگر می خواهید گل ها زود پژمرده نشوند، آن ها را در یک پلاستیک گذاشته و کمی آب داخل آن بریزید. سپس پلاستیک را وارد پاکت کنید.

تفاوت رنگ ایجاد کنید

شاید فکرش را نکرده باشید، اما یک تفاوت رنگ شاخص و جذاب می تواند حال و هوای جدیدی به منزل تان بدهد. اگر از گیاه خاصی خوش تان می آید و همیشه در چیدمان منزل تان از آن استفاده می کنید، بد نیست به فکر تهیه ی یک گلدان مناسب برای آن باشید. برای مثال، لاوندر یا اسطوخودوس با رنگ بنفشی که دارد، می تواند برای ایجاد یک تفاوت رنگ جذاب مناسب باشد. لاوندر را می توانید داخل یک گلدان به رنگ سبز روشن قرار دهید. مطمئن باشید این تفاوت رنگ مشخص و پر رنگ می تواند جذابیت خاصی به چیدمان گل های تان بدهد.

چکمه ها را پر از گل کنید

چکمه ها شاید از لحاظ ظاهری هیچ تناسبی با هنر گل آرایی نداشته باشند، اما اگر فقط یک بار برای چیدمان گل ها امتحان شان کنید، احتمالا پشیمان نخواهید شد. چکمه های قدیمی و مسلما خاک گرفته ای که بعضی از شما در گوشه ای از انبار خانه تان رها کرده اید و نمی دانید دقیقا به چه کار می آیند، می توانند جای خوبی برای قرار دادن گل های تان باشند. گل های تازه و زیبایی را که برای منزل خود خریده اید، داخل این چکمه ها گذاشته و آن ها را به دیوار بیاویزید. می توانید برای زیباتر کردن چکمه ها از روبان های کنفی استفاده کنید تا آن ها را به شکل دکوری در بیاورید.

رنگین کمان درست کنید

برای این که با کمک گیاهان، شادی و طراوت را به فضای منزل بیاورید، لازم نیست حتما از گل های رنگارنگ استفاده کنید. می توانید به جای این کار از یک گل سفید رنگ استفاده کنید و نحوه ی چیدمان آن را با رنگ های مختلف انجام دهید. کافی است گلدان ها را از مدل های رنگارنگ انتخاب کنید یا حتی ساده تر از آن، تعدادی گلدان شیشه ای را با آب رنگی پر کنید. برای رنگ دادن به آب گلدان ها می توانید از مقداری گواش یا آب رنگ استفاده کنید. حواس تان باشد که هر رنگی برای این کار مناسب نیست و مقدار زیادش نیز می تواند به گل ها آسیب بزند.

قرقره ها را به کار بگیرید.

اگر دوست دارید موقتا از تعدادی گل خریده شده نگهداری کنید و دنبال یک ایده ی بکر و جالب می گردید، می توانید قرقره ها را انتخاب کنید. قرقره ها احتمالا آخرین گزینه ای هستند که برای چیدمان گل به ذهن هر کس خطور می کنند، اما استفاده از آن ها می تواند بسیار جالب و متفاوت باشد. برای این کار به قرقره های نسبتا بزرگی نیاز دارید که شکاف میانی آن ها فضای کافی برای وارد کردن ساقه ی گل را داشته باشد. نخ قرقره ها را از آن ها جدا نکنید و اجازه دهید به چیدمان گل های تان رنگ و روی بیش تری بدهند. می توانید از یک ست رنگی جالب برای چیدمان استفاده کنید.

قفس پرنده را امتحان کنید

اگر تا به حال قفس پرنده را برای چیدمان گل ها استفاده نکرده اید، الآن وقت خوبی برای  امتحان آن است. به طور کلی قفس پرنده می تواند برای عملکردهای مختلفی به کار بیاید. اگر خلاق باشید، می توانید ایده های دکوری بسیار جالب و متنوعی با این قفس ها خلق کنید. یکی از این ایده ها چیدمان گل هاست. هیچ جایی نمی تواند مثل یک قفس بی استفاده برای قرار دادن گل ها جذاب باشد. برخی از گیاهان بعد از رشد کردن از لا به لای میله ها بیرون آمده و ظاهر زیباتری ایجاد می کنند.

گلدان ها را آویزان کنید

اگر احساس می کنید چیدمان فعلی گل های تان به اندازه ی کافی جذاب و دلربا نیست، می توانید آویزان کردن گلدان ها را امتحان کنید. تغییر مکان گلدان ها به طور کلی می تواند روش خوبی برای ایجاد تنوع در چیدمان باشد. حالا اگر به جای این که گلدان ها را از یک جا برداشته و روی سطح دیگری بگذارید، آن ها را از سقف آویزان کنید، مطمئنا با تغییر خیلی بزرگ تری مواجه خواهید شد که می تواند حسابی دکور منزل تان را عوض کند. گلدان ها را می توانید از دست با یک طناب به سقف وصل کنید و شکل جدیدی به چیدمان گیاهان بدهید.

چیدمان گل در منزلمداد رنگی ها را دریابید

برای این که یک چیدمان زیبا و جذاب به گل های منزل بدهید، هیچ احتیاجی به ایده های بزرگ و آن چنانی ندارید. اگر خلاق باشید، می توانید با ساده ترین امکانات و یک ایده ی جذاب، تزیینات جالبی به چیدمان گل ها اضافه کنید. برای مثال، می توان با استفاده از مداد رنگی، ظاهر متفاوتی به گلدان ها داد. برای این کار می توانید به جای گلدان از یک لیوان بلند کمک بگیرید. مداد رنگی ها را به صورت عمودی و بر اساس طیف رنگی به سطح لیوان بچسبانید تا آن را به صورت کامل بپوشانند. می توانید کار را به وسیله ی یک روبان زیباتر کنید.

یک ست بی نظیر بسازید

اگر به ست بودن لوازم و مبلمان منزل خود اهمیت زیادی می دهید و دل تان می خواهد همه چیز را با هم در تناسب و هم خوانی قرار دهید، نباید گل ها را فراموش کنید. گل های بسیار مختلفی هستند که با رنگ های شاخص و زیبای خود قادرند تناسب رنگی فوق العاده ای با دکوراسیون منزل شما به وجود بیاورند. برای مثال، اگر دکوراسیون و مبلمان منزل شما رنگ نیلی دارد، گل ها را از میان انواع نیلی، آبی یا بنفش تیره انتخاب کنید. وقتی به این جزییات توجه نشان دهید، می توانید شاهد تاثیر بی نظیر آن در چیدمان منزل تان باشید.

 

 

 

چیدمان گل در منزل

تحریریه پویانو: جعفری

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصین پویانو تماس بگیرید.
021-44727200 021-44761653

این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

پاسخ بدهید

پویانو | معماری | دکوراسیون داخلی