موکت تایل : ۹ دلیل برای انتخاب این کفپوش متفاوت در فضای داخلی

همه شما با موکت و کاربرد آن در دکوراسیون آشنایی دارید، اما موکت تایل ؟ این یک چیز کاملا جدید است! شاید نام موکت تایل برای تان آشنا باشد و به دنبال این هستید که بدانید ارزش خریدن را دارد؟ اگر سوال شما این است، همین طور به خواندن ادامه دهید. ما برای شما ۹ دلیل می آوریم تا در انتخاب خود مصمم شوید.

موکت تایل چیست؟

موکت های تایل انواع جدیدی از موکت هستند که به صورت تایل طراحی و اجرا می شوند. در واقع، این موکت ها به جای یکپارچه بودن دارای قطعات متعددی هستند که با قرار گرفتن در کنار هم سطح مورد نظر شما را پوشش می دهند. موکت های تایل به تمام معنا شگفت انگیزند، چون نقاط ضعف موکت های معمولی را ندارند و علاوه بر این دارای طیف بسیار متنوعی از طرح و رنگ هستند که می توان با ترکیب آن ها یک دکوراسیون زیبا و متفاوت خلق کرد. نصب و نظافت این موکت ها نیز بسیار راحت بوده و هیچ دردسری ندارد. گذشته از همه این ها خوب است بدانید که این موکت ها به قدری جالب و محبوب هستند که از آن ها در طراحی دکوراسیون دفاتر کار مشهور هم استفاده می شود.

حالا این که چرا این موکت ها تا این حد جذاب هستند همان چیزی است که قرار است با شما در میان بگذاریم. همراه پویانو باشید.

کاربرد گسترده

شاید استفاده از موکت در دکوراسیون فضاهایی مثل شرکت ها، دفاتر کار، آموزشگاه و دیگر مکان های مشابه چندان رایج نباشد، اما موکت های تایل فرق می کنند! این موکت ها از لحاظ ظاهری مثل سرامیک یا سنگ هستند و آن قدر شیک و برازنده اند که می توانید از آن ها به عنوان کفپوش هر فضایی استفاده کنید؛ از منزل گرفته تا فروشگاه و سایر مواردی که گفته شد. خلاصه این که این موکت ها کابرد بسیار گسترده تری از انواع معمولی دارند.

گوناگونی طرح

به دنبال طرح های متنوع و جذاب هستید؟ می خواهید طرح های مختلف را در کنار هم تجربه کنید؟ همه این ها با موکت های تایل امکان پذیرند. این موکت ها تنوع بی نظیری در طرح دارند و تقریبا هر شکل و شمایلی که شما به دنبال باشید را دربرمی گیرند. موکت های تایل را می توانید در انواع ساده یا نقش دار تهیه و اجرا کنید یا در صورت تمایل در کنار هم به کار ببرید.

تنوع رنگ موکت تایل

دیگر خصوصیتی که این موکت ها را به یک گزینه ی خوب در طراحی داخلی تبدیل می کند، تنوع رنگ بی نظیر آن هاست. شاید بگویید که این تنوع رنگ در موکت های معمولی و قدیمی تر هم وجود دارد، اما قضیه در رابطه با موکت های تایل خیلی متفاوت است. جذابیت این موکت ها به این است که شما می توانید از چند رنگ مختلف در کنار هم استفاده کرده و آن ها را به دلخواه خود با یکدیگر ست کنید.

ترکیب جذاب موکت تایل

به یک طرح و رنگ خاص راضی نمی شوید؟ هیچ اشکالی ندارد! با این موکت ها هر چیزی ممکن می شود. شما می توانید دو یا چند طرح را در کنار هم به کار بگیرید. همین کار در رابطه با انتخاب و ترکیب رنگ ها نیز ممکن است. شما می توانید به دلخواه خودتان طرح و رنگ های مورد نظر را انتخاب کرده و دقیقا همان طور که می خواهید، آن ها را با یکدیگر ترکیب کرده و کنار یکدیگر بچینید تا در نهایت به شکل مورد نظرتان آیند.

عملکرد خوب

دیگر ویژگی موکت های تایل این است که عملکردشان در مقایسه با مدل های معمولی خیلی بهتر می باشد. این موکت ها در برابر سایش مقاوم ترند و خیلی راحت تر هم می توان آن ها را تمیز کرد. به همین خاطر است که اگر می خواهید کفپوش یک فضای پر تردد را انتخاب کنید، می توانید روی این موکت ها حساب باز کرده و خیال خودتان را از بابت عملکرد راحت کنید.

دوام زیاد

بسیاری از کفپوش ها برای استفاده در فضاهای پر تردد مناسب نیستند و بعد از مدتی دچار آسیب شده و برای تعمیر یا تعویض، هزینه زیادی روی دست شما می گذارند. خوشبختانه موکت های تایل در مقابل این عوامل آسیب رسان خیلی بهتر عمل می کنند و به قول معروف به این راحتی ها خراب بشو نیستند. قدرت ماندگاری و دوام بالای این موکت ها باعث می شود که شما بتوانید آن ها را برای مدتی طولانی به عنوان کفپوش استفاده کنید.

امکان تعویض موکت تایل

وقتی قسمتی از موکت اتاق یا فضای مورد نظرتان لکه، ساییده یا پاره می شود، چه می کنید؟ مسلما مجبورید کل موکت را برداشته و آن را به طور کامل جایگزین کنید. این کار، جدا از این که هزینه دارد، سخت هم هست. خصوصیت جالب موکت های تایل این است که چنین مشکلی ندارند. این موکت ها همان طور که گفته شود به صورت تایل های جداگانه مورد نصب می شوند و در نتیجه، اگر یکی از تایل ها خراب شد، شما مجبور نیستید کل موکت را دور بریزید و می توانید به راحتی تایل خراب شده را جایگزین کنید. این موضوع از لحاظ راحتی و صرفه اقتصادی یک امتیاز به حساب می آید.

نظافت آسان

اگر قسمتی از موکت کثیف شود، چه باید کرد؟ آیا باید حتما آن را تعویض کرد؟ این طور نیست! شما می توانید به سادگی تایل کثیف شده را از جای خود خارج کنید و بعد از این که به خوبی شستشویش دادید، آن را سر جایش قرار دهید. این ویژگی یکی از بهترین خصوصیات این موکت ها به شمار می رود که شما را از دردسر تعویض کل موکت رها خواهد کرد.

نصب راحت

و اما به سراغ آخرین و شاید یکی از مهم ترین ویژگی های این موکت های شگفت انگیز می رویم. دردسری که شما برای نصب موکت معمولی متحمل می شوید، زمانی که این موکت ها را انتخاب کنید به طور کلی از میان خواهد رفت. نصب موکت های تایل به قدری راحت است که شما می توانید بدون نیاز به نصاب، خودتان از پس آن بربیایید. برای تهیه این موکت ها مساحت فضا را در نظر گرفته و تعداد مورد نیاز را بر مبنای همین مساحت خریداری کنید. بعد از آن تنها کاری که باید انجام دهید، قرار دادن تایل در کنار هم است.

 

 

 

تحریریه پویانو

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصین پویانو تماس بگیرید.
021-44727200 021-44761653
این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

پاسخ بدهید

پویانو | معماری | دکوراسیون داخلی